История лицея Абитуриенту Учебно-материальная база Работодатели Учебные Достижения Услуги Общежитие Структура Педагогический коллектив Методические мероприятия Наши достижения Аттестация педработников Калейдоскоп воспитательных мероприятий Кружки Ученическое самоуправление Правовой консультативный пункт

Подольська Ніна Олексіївна

1. Загальні відомості

Подольська Ніна Олексіївна, 05.07.1949 року народження, викладач правознавства, людина і світ Первомайського професійного ліцею. Освіта: повна вища, Ворошиловградський педагогічний інститут, 1974 р., вчитель історії і суспільствознавства, кваліфікаційна категорія – спеціаліст ІІ категорії. Подольська Ніна Олексіївна працює в Первомайському професійному ліцеї з 2011 року, загальний педагогічний стаж – 40 років 6 місяців.

Ніна Олексіївна володіє сучасними методами проведення уроків. На уроках використовує електронні засоби навчання, інтерактивні технології, ігрові ситуації.

Постійно працює над удосконаленням комплексно-методичного забезпечення предмету.

Ніна Олексіївна в своїй роботі спирається на основні педагогічні принципи: індивідуалізація навчання, диференціація, створення умов для більш успішного навчання, розвитку та виховання учнів. При кабінеті працює правовий консультаційний пункт. Викладач велику увагу приділяє правовій освіті учнів, розвитку критичного мислення.

Ніна Олексіївна бере активну участь у всіх методичних заходах ліцею та навчально-методичного центру: конкурсах дидактичних матеріалів, електронних засобів навчання, творчих конкурсах. В своїй роботі досягає певних результатів. Її учні постійно займають призові місця в регіональних олімпіадах з правознавства. Брала участь та стала переможцем обласного конкурсу на краще педагогічне портфоліо серед викладачів правознавства в номінації «Краще педагогічне портфоліо».

Викладач  в 2013 році пройшла курси підвищення кваліфікації в Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти як викладач правознавства.

Викладач велику увагу приділяє позаурочній роботі з учнями: проводить тижні правових знань, зустрічі учнів з представниками правоохоронних органів, юстиції для поповнення їх знань з правової освіти. Ніна Олексіївна бере активну участь у батьківських зборах, конференціях з метою правової освіти батьків учнів.

Творча, енергійна особистість. Бере активну участь в громадському житті ліцею. Користується повагою серед колег, учнів та їх батьків. Нагороджена грамотами за високі досягнення учнів в міжрегіональних олімпіадах з правознавства.

 

2. Результати педагогічної діяльності

Якість знань учнів з предмету правознавство 54%

2012 – 2013 н.р. – участь в міжрегіональній олімпіаді з правознавства – 5-6 місце.

2013 – 2014 н.р. – участь в участь в міжрегіональній олімпіаді з правознавства  2-6 місце.

3. Методична діяльність

2013 – 2014 н.р. –  предметні тижні: «Подорож до країни правових знань» з 07.10.2013 по 11.10.2013; Всеукраїнський тиждень права «Права людини» з 09.12.2013 по 13.12.2013; Тиждень права «Обов’язок бути громадянином з 17.03.14 по 21.03.14.

Круглі столи: «Злочин та види кримінальної відповідальності неповнолітніх», «Запобігання торгівлі людьми. Як не стати живим товаром», «Обов’язок бути громадянином».

4. Позаурочна робота з предмету

Міжрегіональна олімпіада з правознавства грудень 2013 року – Глазова Софія учениця групи 2-П (Професія: «Кравець») – 2 місце.

Конференція «Його величність Закон»; «Юридичний марафон»; Батьківська конференція; Вправа «Права й обов’язки»; Поняття і загальна характеристика права; Урок: «Выборы. Референдум»; «Інтуіційні завдання».

План роботи гуртка «Закон і ти».

5. Навчально-матеріальна база

         Кабінет історії і правознавства в Первомайському професійному ліцеї розташований на другому поверсі. Загальна площа  кабінету 26,3 м. Класна кімната обставлена партами кількістю 16шт., до них відповідно по два стільця, вчительським столом, дошкою.

         В кабінеті є шафа-стінка, на якій закріплена магнітна дошка, екран. У шафі розміщені:

  1. Карти
  2. Підручники
  3. Методична література
  4. Відеофільми
  5. Дидактичний матеріал
  6. Тематичні папки

 

Кабінет оснащений технічними засобами навчання: комп’ютер.

За допомогою учнів виготовленні картки-завдання, які дозволяють проводити диференційне опитування з вивчених тем, розвивати навички самостійної роботи. Розроблені схеми – конспекти кожної теми з правознавства. Також є завдання для тематичних атестацій, схеми, таблиці.

Виготовлені стенди «Україна – суверенна держава» і « Право у нашому житті». Над дошкою – строки з вірша А. Малишка «Україна моя, мені в світі нічого не треба, тільки б голос твій чути і ніжність твою берегти».

На задній стінці  кабінету є панно «Зародження Києва».

У препараторській кабінету знаходиться шафа, парта і до  неї стільці.

Засоби навчання для розкриття тем:

Тема 1: Основи теорії держави: Конституція України, схеми: «Види суспільних відносин», «Історичні теми держави», «Теорії походження держави», «Ознаки держави». Картки з описом ситуацій для аналізу.

Тема 2: Основи теорії права і правовідносин: схеми: «Форма вини», «Крайня необхідність», «Гарантії законності», «Склад правопорушення».

Тема 3: Основи публічного право України: схеми: «Структура ВРУ», «Судова  система України», «Склад злочину», «Стадії злочину», «Види покарань», «Підстави кримінальної відповідальності». Витяги з Кодексу про адміністративне правопорушення і кримінального кодексу України.

Тема 4: Основи приватного права України: Витяги з Цивільного Кодексу України, Сімейного кодексу України, Житлового Кодексу України, Кодексу законів про працю України, Земельного Кодексу України. Порівняльна таблиця «Скорочений та неповний робочий час».


Розробки Подольска Н.О. (скачати)


Додаткова література:

С.А. Сидоренко, Т.М. Ткачова, О.В. Карпушина «Правова освіта та правове виховання», Луганськ 2010; 2013 рік.

Т.В. Воронова, В.С. Пономаренко «Профілактика ризикової поведінки», Київ 2009.

Подольська Ніна Олексіївна
© 2013 PPL. Все права защищены./