История лицея Абитуриенту Учебно-материальная база Работодатели Учебные Достижения Услуги Общежитие Структура Педагогический коллектив Методические мероприятия Наши достижения Аттестация педработников Калейдоскоп воспитательных мероприятий Кружки Ученическое самоуправление Правовой консультативный пункт
 Первомайський професійний ліцей
 

Первомайський професійний ліцей засновано у відповідності до наказу Міністерства трудових резервів СРСР від 16.10.1947 році як Школу фабрично -заводського навчання №142. Контингент учнів того часу був всього 300 чоловік, строки навчання від 3 до 6 місяців. Перші професії вугільної промисловості: крепільщік, проходчик, свердловики. Молодь закликалась до навчання з різних регіонів країни: Попаснянського, Старобільського, Ст. Луганського районів, а також Чернігівської, Житомирської, Харківської областей.

Місто зростало і відроджувалось. База будівельної контори треста «Первомайськвугілля» вимагала будівельників. В цьому ж 1947 р. були відкриті нові групи і почали навчати новим професіям: тесляр, муляр, столяр, арматуробітонщік.

Наказом Міністерства трудових резервів СРСР від 07.10.1949 року ФЗН № 142 реорганізовано у Гірничопромислову школу № 53 (ГПШ № 53). В цей час ГПШ № 53 збільшує контингент учнів до 500 чоловік, і розширює профілі робітничих спеціальностей: штукатур - фасадщик, столяр, тесляр - опалубщик, бетонщик - монтажник, муляр - пічник. Строк навчання - 10 місяців. Молодь прибуває з Чернігівської, Хмельницької, Житомирської, Ростовської областей.

Після навчання ГПШ №53 випускників передавала на підприємства міст Первомайська, Кадіївки, Ворошиловграда.

На виконання наказу начальника Ворошиловградського обласного управління трудових резервів від 1955 року ГПШ № 53 реорганізовано в Будівельну школу № 39 з двохрічним строком навчання.

З часом все змінюються. У 1963 році Будівельну школу № 39 перейменовують в Міське професійно-технічне училище № 39 (МПТУ №39) зі строком навчання три роки.

У  відповідності  до  наказу  Держкомітету  Ради  Міністерств  УРСР  від 09.09.1977 року шляхом реорганізації МПТУ №39 та ПТУ №27 було створено СПТУ № 39.   Нове училище переходить в нову будівлю, де знаходиться й до сьогодні за адресою: м. Первомайськ вул. Куйбишева 21.

У 70-90 роки училище було багатонаціональним. До училища приїздили діти з Гомельської, Могилевської, Кримської, Закарпатської, Курської, Хмельницької областей, а також з Краснодарського краю, Молдавії, Узбекистану, Таджикистану. В училищі відкриваються нові групи, нові спеціальності: слюсар - ремонтник, електромонтажник, слюсар по ремонту автомобілів, слюсар КВПа, електрогазозварник, верстатник, муляр

За вимогою часу змінюється й статус училища. На підставі наказів Міністерства освіти і науки від 18.08.2003 р. та Головного управління совіти і науку Луганської облдержадміністрації від 27.08. 2003 р. ПТУ № 39 реорганізовано в Первомайський професійний ліцей.

Сьогодні ліцей працює під керівництвом М. І. Фомічової, де навчаються 450 учнів та працює 40 педагогічних працівників.

До складу ліцею належать дві будівлі. У головному 4-х поверховому корпусі розташовані адміністративно-господарські приміщення, навчальні кабінети, майстерні, лабораторії, спортивний та актовий зали, їдальня. У другому 5-ти поверховому корпусі розташовані гуртожиток, навчальні майстерні. На території ліцею є стадіон.

Для проведення уроків з теоретичного навчання в ліцеї обладнано 19 кабінетів загальноосвітньої та професійно - технічної підготовки, 4 навчальні лабораторії,9 навчально - виробничих майстерень. У ліцеї працює бібліотека із книжковим фондом 13000 примірників та читальна зала на 30 посадочних місць.

За роки свого існування ліцей підготував понад 10 тисяч кваліфікованих робітників, які працюють на різних підприємствах Первомайська, Луганської області та в інших регіонах України.

 
© 2013 PPL. Все права защищены./