История лицея Абитуриенту Учебно-материальная база Работодатели Учебные Достижения Услуги Общежитие Структура Педагогический коллектив Методические мероприятия Наши достижения Аттестация педработников Калейдоскоп воспитательных мероприятий Кружки Ученическое самоуправление Правовой консультативный пункт
Главная » 2013 » Октябрь » 15 » На шляху до гендерної рівності
21:48
На шляху до гендерної рівності

На шляху до гендерної рівності

Під таким девізом пройшла неділя з 16.09. по 20.09.2013р. в Первомайському професійному ліцеї (директор Фомічова Маргарита Іванівна). Людина не обирає ким народитися: чоловіком чи жінкою. Але, на жаль, саме стать починає визначати все її подальше життя. Ця тема визвала бурю емоцій у учнів ліцею на засіданні філософського столу, на яке були запрошені гості – Васько Володимир Олександрович інспектор старший лейтенант внутрішньої служби кримінально-виконавчої інспекції та Смольська Надія Танасівна – ведучий спеціаліст Первомайського міського управління юстиції, які в своїх виступах запропонували питання «Попередження протидії насильству у сім’ї» та  «Як протистояти насильству у сім’ї».

Тему гендерної рівності булу продовжено на диспуті 20.09.2013р., на який була запрошена спеціаліст Первомайського ЦСССДМ Манойло Юлія Володимирівна, яка свій виступ розпочала з питання «Розвиток гендерної політики в Україні».

Цікавими були творчі роботи учнів з теми гендерної політики. Але кращими стали роботи учнів: Семінченко Дар’я (гр..3-А «Перукар. Перукар-модельєр», Бондарев Андрій, Шрам Сергій (гр..1-С «Слюсар з ремонту автомобілів. Водій автотранспортних засобів категорії «В» і «С»), Плехниченко Аліна (гр.ТУ-В «Оператор комп’ютерного набору. Касир (у банку)».

     

         Закінчився тиждень гендеру у Первомайському професійному ліцеї виховними годинами. Різні теми були порушені на ціх годинах: «Рівні права – рівні можливості», «Як захистити себе від насильства у сім’ї». Цікавою та змістовною була відкрита виховна година у групі 2-Б «Оператор комп’ютерного набору. Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)» (класний керівник Уліиічева Наталя Миколаївна).

Тема цієї години спілкування була: «Обережно: замість раю - пекло». Торгівля людьми з метою сексуальної, трудової експлуатації, вилучення та продажу їхніх органів – дуже поширений нині бізнес, який за прибутковістю не поступається торгівлі зброєю та наркотиками. Щороку десятки тисяч людей потрапляють у тенета рабовласників ХХІ століття, виплутатися з яких дуже важко. Найменш захищені від цього зла громадяни відсталих країн, в яких панують бідність і безробіття. Україна, на жаль, у їх числі. За даними Міжнародної організації міграції (МОМ), протягом останніх 20 років від рабства постраждало 110 тисяч громадян України.

Учні познайомилися майже з детективними історіями та діяльністю Анатолія Писаревського – рятівником рабинь ХХІ століття. Це наш земляк, родом з нашого рідного міста Первомайська. «Я не герой, – так він говорить про себе. – Не можна називати героїзмом те, коли один українець допомагає іншому. Це має бути законом, обов’язком для кожного з нас…». Оце слова справжнього українця, на якого треба рівнятися всім нам.

 

Просмотров: 195 | Добавил: Kenchi | Рейтинг: 0.0/0© 2013 PPL. Все права защищены./