История лицея Абитуриенту Учебно-материальная база Работодатели Учебные Достижения Услуги Общежитие Структура Педагогический коллектив Методические мероприятия Наши достижения Аттестация педработников Калейдоскоп воспитательных мероприятий Кружки Ученическое самоуправление Правовой консультативный пункт
Главная » 2011 » Апрель » 14 » Мова – душа народу
09:44
Мова – душа народу
Мова – душа народу

До найкоштовніших надбань кожного народу належить мова, бо це найбільший духовний скарб, в якому народ виявляє себе творцем, передає нащадкам свої досвід і мудрість, перемоги і славу, культуру і традиції, думи і сподівання.

З 9 березня по 14 березня в Первомайському професійному  ліцеї (директор Фомічова М.І.) проходив тиждень української мови.

В рамках тижня 9 березня в ліцеї вшановували пам'ять Т.Г.Шевченка, ім’я якого увібрало в себе живу души народу, стало часткою життя кожного українця.

Разом із співробітниками центральної міської бібліотеки Сухоносовою І.В. та Зеленською А.О. в цей день проходило свято «Вогняне слово Кобзаря», де звучали його променисті вірші, яскраві фрагменти долі Тараса Григоровича, яка не змогла перетворити золота його душі -  у ржу, а любов до людей – у ненависть і погороду. Учні груп 1-А (професія: «Перукар (перукар-модельєр)» та учні групи 3-Б (професія: «Оператор комп’ютерного набору. Конторський службовець (бухгалтерія)») приймали активну участь у заході. Цікаві повідомлення про життя Великого Кобзаря підготували Герасименко К.(гр..1-А), Аджигітова А.(гр..1-А), Караван В. (гр..1-А), Дмитрієва О.(гр..3-Б), Корнієнко С.(гр..3-Б), Пітькіна С.(гр..3-Б).

10 березня відбулася зустріч з надзвичайно талановитою людиною, керівником міжміського літературного об’єднання ім.Б.Горбатого, членом національної спілки письменників України, Лауреатом обласних, республіканських та міжнародних премій, письменником рідного краю Тютюнником Миколою Григоровичем, який ознайомив із своїм новим романом у віршах «Маруся Богуславка», за який автор отримав ІV (!) премію Національної спілки письменників України.

Учні зацікавились новим твором славного земляка, який не залишить байдужим нікого із читачів.

11 березня в групі 1-А (професія: «Перукар (перукар-модельєр)») проходив відкритий урок з української мови, на якому учні формували свою мовленнєву культуру, вміння сперечатися.

Після прослуханого грамзапису протягом уроку учні розв’язували проблемне питання: «Що таке культура мовлення і як досягти її високого рівня?» риторичні цікавинки по темі підготували Баришник ІЮ., Герасименко К., Кунак Г., Афанасьєва Т., Доля В.

12 березня проходило засідання гуртка «Джерела», на якому члени сперечалися: чи замінить Інтернет книжку? Локіна О.(гр..2-Б) підготувала дуже цікаву інформацію про те, що за даними соціологів понад 40% дорослого населення зовсім не читає книжок. Під час дискусії присутні переконалися, що саме завдяки книзі читач має час для роздумів, можливість повернутися до прочитаного, тож не підлягає сумніву, що книжка була, є і буде основою духовного життя українського народу.

Людина може володіти кількома мовами, залежно від її здібностей, нахилів і прагнень, але найкраще, найдосконаліше вона має володіти, звичайно, рідною мовою. Тиждень української мови та літератури, проведений в ліцеї, показав, що сучасна молодь прагне досконало вивчати рідну українську мову, бо це – невід’ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звук якого відгукуються найтонші струни людської душі.
Просмотров: 1471 | Добавил: nata | Рейтинг: 0.0/0© 2013 PPL. Все права защищены./