История лицея Абитуриенту Учебно-материальная база Работодатели Учебные Достижения Услуги Общежитие Структура Педагогический коллектив Методические мероприятия Наши достижения Аттестация педработников Калейдоскоп воспитательных мероприятий Кружки Ученическое самоуправление Правовой консультативный пункт
Главная » 2010 » Апрель » 6 » Мова – душа народу
15:19
Мова – душа народу

Мова – душа народу.

Коли забув ти рідну мову,
Яка б та мова не була – 
Ти втратив корінь і основу,
Ти обчухрав себе дотла.
Д. Білоус

Мова – це золотий запас душі народу, з якою ми виростаємо, яким живемо, завдяки якому маємо право милуватися рідним краєвидом. Вона – найкращій цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається і процвітає.

         З 22 по 26 березня в ліцеї проходив тиждень рідної мови. Учні другого курсу підготували засідання гуртка «Джерела». Тема була дуже цікава «Кохання в житті Великого Кобзаря». Розумний, талановитий, чуйний Тарас Григорович, здавалося, був приречений на успіх у жінок. Гуртківці, перегортаючи сторінку за сторінкою життя Кобзаря, доводили, що жінки не змогли оцінити велику щедру душу справжнього чоловіка. Захоплююче розповідали про його почуття до Катерини Піуновой, княжни Варвари Репніної, Оксани Коваленко, Амалії Клодберг. Учні групи 2-С Індюков А., Кириченко О., Ларкін А., учні групи 2-В Олімпієва О., Ковтун А.. Звучали вірші Т. Г. Шевченка про кохання, які виразно читали Гуляєв С., Шилова Н., Радиш Д..

         Із цікавістю працювали учні групи 2-Б на відкритому уроці української мови, тема якого була «Словосполучення. Морфологічний тип словосполучень. Синтаксичні зв’язки у словосполученні». Учні поглибили свої знання з теми, працювали за принципом: «Знати необхідно не для того, щоб знати, а для того, щоб навчитися робити». На початку уроку кожен учень поставив власну мету – чого він бажає досягти протягом уроку. «Мовне лото» зацікавило учнів. Активно працював Алешкевич Л., Косик І., Закарас М., Плужнік Д. Закріплюючи набуті знання, учні відповідали на тестові завдання, завдяки яким кожен отримав оцінки.

         Конкурс творчих робіт «Мова – чарівний інструмент» показав, що учні шанують і люблять українську мову, бо в ній відбиті національні звичаї, побут, нахили, історія народу, бо майбутнє виростає з минулого. Дуже гарно написала Купріна Катерина (гр. 2-Б) в своїй творчій роботі: «Нашому поколінню треба плекати кожне слово рідної мови, передане нам у спадок від наших пращурів. Нам треба вибачати, розвивати, берегти свою мову, бо без неї народ перестає бути самостійним, незалежним і багатим. Ми не маємо права забувати, що за любов до української мови, до рідного народу багато письменників часто платили власним життям.»Творчо до виконання робіт підійшли Казаков Ю.(гр. 3-К), Кузнєцов А. (гр. 3-К), Саможенко Н. (гр. 2-А), Бриніна К. (гр.2-Б), Кацап Н. (гр.1-Б).

         Людина може володіти кількома мовами, залежно від її здібностей, нахилів і прагнень, але найкраще, найдосконаліше вона має володіти, звичайно, рідною мовою. Тиждень української мови та літератури, проведений в ліцеї показав, що сучасна молодь прагне досконало рідну мову, бо це – невід’ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звук якого відгукуються найтонші струни людської душі.

 

Пічкур Е.В., Викладач української мови та літератури Первомайського    професійного ліцею

Просмотров: 519 | Добавил: Rainman | Рейтинг: 0.0/0© 2013 PPL. Все права защищены./