История лицея Абитуриенту Учебно-материальная база Работодатели Учебные Достижения Услуги Общежитие Структура Педагогический коллектив Методические мероприятия Наши достижения Аттестация педработников Калейдоскоп воспитательных мероприятий Кружки Ученическое самоуправление Правовой консультативный пункт
Главная » 2014 » Февраль » 6 » Мова – безцінний скарб України
00:12
Мова – безцінний скарб України

Мова – безцінний скарб України

Освіта – це прихований скарб, а досконале володіння рідною державною мовою є ознакою високої культури спілкування в різних сферах. В Первомайському професійному ліцеї (директор Фомічова М.І.)  належна увага приділяється вивченню української мови. Випускники ліцею готуються до роботи в різних сферах діяльності, де їм потрібне досконале знання державної мови. Вони здобувають ґрунтовні знання з української літературної мови, її історії, стилістики, культури мови, з ділової мови.

На уроках української мови та літератури викладач Пєхова Е.В. зосереджує увагу учнів на тих моментах, які найбільше сприяють їх духовному збагаченню, вихованню в дусі патріотизму, формуванню національних світоглядних позицій, вчить чесності, порядності, культурі поведінки. Опрацьовуючи навчальний матеріал, ліцеїсти вчаться самостійно мислити й приймати рішення, з повагою ставитися до традицій, звичаїв та духовно-культурних цінностей українського народу.

Яскраві приклади з української літератури прищеплюють любов до своєї країни, до обраної професії, до рідної мови. Все це забезпечує підготовку для Української держави фахівців високого професійного та інтелектуального рівня.

При кабінеті української мови працює гурток «Джерела», де в позаурочний час учні готуються до виховних заходів таких як, Шевченківські вечори, свята рідної мови, День української писемності тощо.

Виразне виховне спрямування мають тематичні заходи, приурочені до знаменних дат, пов’язаних з життям і творчістю видатних українців.

В листопаді в ліцеї проходив тиждень, присвячений 150 річчю від дня народження Б.Д.Грінченка, метою якого було познайомити ліцеїстів з невідомими фактами з життя та біографії письменника, зацікавити видатною особою, яка все життя присвятила плідній праці. В рамках тижня були проведені читацькі конференції, конкурси літературних творів, тематичний вечір «Цей невідомий Грінченко». Активну участь у проведенні заходів взяли Мартинов В., Костенко К., Сьоміна І.(гр..2-Б професія «Оператор комп’ютерного набору. Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)», Загірняк В., Лобко Є. (учні гр..1-С, професія «Слюсар з ремонту автомобілів. Водій автотранспортних засобів категорії «В» і «С»), Корнєва Т, Сімінченко Д.(учні групи 3-А, професія «Перукар. Перукар-модельєр.).

В ліцеї проводяться заходи щодо відзначення 200-річчя з  дня народження Тараса Шевченка, одного з основоположників української мови. Це складання календаря знаменних дат, обговорення творів Кобзаря, участь у І та ІІ турах Всеукраїнського  конкурсу знавців української мови ім..Т.Шевченка, де у регіональному етапі учениця групи 2-Б професія «Оператор комп’ютерного набору. Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)» Костенко Крістіна посіла ІІІ місце з 20-ти учасників. Заходи, присвячені Великому Шевченкові, дають можливість не тільки показати учням надзвичайно важливу роль, яку відігравав Тарас Григорович у формуванні й розвитку української літературної мови, а й наочно продемонструвати, яких висот може досягти людина завдяки самоосвіті й працелюбству.

Активну участь учні І-ІІІ курсів брали й у конкурсі знавців мови та літератури. Найкращі результати показали Глінська Х.(група 2-А, професія «Перукар.Перукар-модельєр»), Макаренко А. (група 2-К, професія «Муляр.Пічник.Штукатур», Бондарев О., Шрам С.(група 1-С, професія «Слюсар з ремонту автомобілів. Водій автотранспортних засобів категорії «В» і «С»). У ІІ регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу ім..П.Яцика Аянович Юлія посіла почесне ІІ місце.


З метою вшанування рідної мови, важливості її вдосконалення була проведена олімпіада з української мови та літератури. Учні ліцею показали своє прагнення до вивчення української мови та літератури, бажання володіти нею більш досконало. Активну участь взяли  Сідун Л., Корнєва Т.(гр..3-А професія «Перукар.Перукар-модельєр»), Кальчинскайте І., Копосов Г.(гр..3-Б.«Оператор комп’ютерного набору. Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)»), Аянович Юлія (гр..3-Б.«Оператор комп’ютерного набору. Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)»), яка посіла у ІІ регіональному етапі ІІІ місце серед 10 ПТНЗ регіону.

На сучасному етапі суспільство потребує людей не тільки освічених , здатних самостійно мислити, а й людей, чуйних до слова, думки, до почуттів. Для відродження України, національної свідомості народу, освіти, велике значення має вивчення найкоштовнішого з надбань -  рідної мови.

Вся багатогранна навчально-вихована робота в Первомайському професійному ліцеї спрямована на підготовку для України не тільки фахівців високої кваліфікації, а й спеціалістів духовно багатих , з чітко сформованими моральними принципами, з високим рівнем мовної й загальної культури.

Просмотров: 199 | Добавил: Kenchi | Рейтинг: 0.0/0© 2013 PPL. Все права защищены./